PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Zakup nowego komputera

Strona główna » Blog » Zakup nowego komputera
Zakup nowego komputera

Zakup nowego komputera to często nie taka prosta sprawa. Warto znać odpowiedzi na niektóre pytania przed wydaniem często nie małych pieniędzy. Warto też dokonać możliwie dobrego zakupu co nie oznacza wydanie jak największej ilości pieniędzy. Przed zakupem warto też przeprowadzić analizę starego sprzętu czy modernizacja komputera nie dałaby nam oczekiwanych rezultatów a zaoszczędzilibyśmy sporą gotówkę. Przed zakupem komputera zadajmy sobie parę pytań i postarajmy się na nie odpowiedzieć.

Ustalenie budżetu na zakup komputera.

Na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie ile możemy wydać na nowy komputer. Czy możemy wydać 2000, 4000 czy 12000 tysięcy złotych. Tak naprawdę koszt komputera może być wielki i równać się z kosztem zakupu samochodu. Po ustaleniu budżetu możemy ustalać koszt poszczególnych części komputerowych. Sumując je możemy się przekonać czy mieścimy się w wyznaczonym  wcześniej budżetem. Jeżeli tak idziemy do sklepu, jeżeli nie możemy szukać tańszych odpowiedników podzespołów. Co jest najważniejsze w naszym komputerze:

 1. procesor,
 2. karta graficzna,
 3. płyta główna,
 4. dysk twardy,
 5. pamięć,
 6. karta graficzna,
 7. zasilanie,
 8. obudowa,
 9. monitor,
 10. klawiatura, myszka, głośniki.

Oczywiście kolejność uzależniona jest od tego do czego ma służyć komputer.

Określenie profilu komputera, do czego ma służyć.

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie do czego będzie służył nam komputer. Dlaczego? Wtedy wiemy na jakie części zwracać uwagę, a więc:

 • granie – karta graficzna, procesor,
 • praca biurowa – monitor, procesor,
 • obróbka fotografii – monitor, dysk,
 • tworzenie muzyki – procesor, karta dźwiękowa, dysk twardy,
 • tworzenie filmów – dysk, procesor.

Teraz wiemy na co warto wydać więcej pieniędzy a na których podzespołach możemy zaoszczędzić.

Nowy komputer

Czy zawsze najdroższe jest najlepsze?

Oczywiście, najlepszy sprzęt komputerowy jest najdroższy ale płacimy za nowinki technologiczne, które po paru miesiącach znacznie potanieją bo wyjdzie nowe rozwiązanie i bardziej wydajne. Dla przykładu mamy kartę graficzną, która kosztuje 2000 zł. Karta jest bardziej wydajna od poprzedniej wersji o 10%. Poprzednia wersja kosztuje 1000 zł. Czy warto wydać 1000 zł i uzyskać lepszą pracę o 10%? Tutaj każdy sam musi sobie odpowiedzieć na takie pytanie. Jeżeli nasz budżet na to pozwala oczywiście tak, ale czy warto płacić dwa razy więcej? Dlatego warto sobie odpowiedzieć czy warto tyle inwestować i czy zawsze najdroższy komputer będzie najlepszy.

Co jeśli nic nie wiem na temat komputerów?

Jeśli nie posiadamy wiedzy na temat podzespołów komputerowych i wiemy tylko to gdzie się włącza i wyłącza. Mamy trzy rozwiązania:

 1. Zapytać o opinię osobę, która się tym interesuje.
  Tutaj należy wziąć pod uwagę fakt, że ta osoba nie koniecznie zna się tak dobrze na komputerach. Jest zajęta i nie do końca będzie chciała czy mogła nam pomóc.
 2. Zaufać sprzedawcy.
  Istnieje taka możliwość, że sprzedawca będzie chciał nam wcisnąć dany sprzęt, którego będzie chciał się pozbyć. Warto poprosić o wycenę i opinię w przynajmniej trzech sklepach komputerowych.
 3. Skorzystać z pomocy serwisu komputerowego.
  Tutaj mamy pewność jeśli o fachowość i najlepszy dobór sprzętu do naszych potrzeb. Serwis w którym nie kupujemy komputera dobierze nam najlepszy komputer w ramach naszego budżetu. Warto wydać parę złotych i mieć listę podzespołów z których będzie składać się nasz komputer.

Napisze tutaj wyłącznie moją prywatną opinię, dotyczącą sprzętu komputerowego. Jeśli procesor to Intel, płyta główna – Asus, karta graficzna – Geforce/Asus. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach i potrzebujesz fachowej pomocy zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Pomożemy Ci w zakupie najwydajniejszego komputera w ramach twojego budżetu.

Zobacz również

W naszej ofercie

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo