PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Usuwanie wirusów komputerowych

Strona główna » Oferta » Usuwanie wirusów komputerowych
Usuwanie wirusów komputerowych

Pozbędziemy się wszelkiego rodzaju wirusów, trojanów, robaków, złośliwego oprogramowania z Twojego laptopa i komputera stacjonarnego. Naprawimy i przywrócimy do prawidłowego funkcjonowania Twój Komputer. Nie tylko pozbędziemy się niechcianego oprogramowania ale także zabezpieczymy komputer przed przyszłymi atakami. Pomagamy w doborze odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Doradzamy jak bezpiecznie korzystać z internetu, czego się wystrzegać, jak bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw globalnej sieci. Jak tworzyć bezpieczne hasła zwiększające nasze bezpieczeństwo w sieci.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego pogotowia komputerowego

Dajemy Ci pewność, że pozbędziemy się problemów z wirusami raz na zawsze. Zabezpieczymy Twój komputer i całą sieć komputerową przed wirusami komputerowymi. Nasza wiedza jest ciągle pogłębiana i bieżąca. Wysokie zapotrzebowanie na zabezpieczenie przed atakami powoduje to że przykładamy bardzo dużą uwagę jesli chodzi o bezpieczeństwo. Dołącz do grona naszych bezpiecznych Klientów, nad których bezpieczeństwem czuwa nasza firma. Ryzyko utracenia danych czy przejęcia kontroli nad komputerem gdzie trzymane są bardzo istotne dane jest zbyt wielkie aby nie zdać się w tej sprawie na specjalistów.

Ochrona przed wirusami

Rodzaje wirusów komputerowych

Konie trojańskie -wirusy, które ukrywają się na pozór w pożytecznym oprogramowaniu. Często dołączane do plików, które pobieramy z nie budzących zaufania stron. Wirus uruchamia się gdy uruchamiamy zainfekowany program. Pozwalają przejąć kontrolę nad komputerem ofiary. Poprany program działa prawidłowo ale wraz z nim pracuje wirus.

Robaki – bardzo szybko powodują wyczerpanie zasobów systemu, są w stanie sparaliżować całą siec komputerową. Wirus rozmnaża się samoistnie i ciągle.

Bomby logiczne -wirus komputerowy, który pozostaje w ukryciu i nie uruchamia się przez dłuższy czas. Powoduje to brak możliwości określenia dlaczego nasz system zaczoł nieprawidłowo funkcjonować. Wirus aktywuje się gdy użytkownik wykona daną czynność lub nadejdzie określona przez twórcę wirusa data.

Skutki zarażenia komputera złośliwym oprogramowaniem

Skutki zarażenia komputera wirusem mogą być naprawdę bardzo poważne. Wszystkie dane, które przechowujemy w swoich urządzeniach mogą zostać ukradzione lub stracone. Nasze komputery mogą zostać wykorzystane w praktycznie dowolny sposób przez autora wirusa. Do głównych skutków zaliczyłbym:

  • usuwanie danych,
  • uszkodzenie sprzętu komputerowego,
  • rozsyłanie spamu,
  • dokonywanie ataków na serwery internetowe,
  • zwolnienie działania systemu,
  • kradzież danych,
  • wyłączenie komputera,
  • wyświetlanie niepożądanej treści, np. wyskakujące reklamy,
  • brak możliwość korzystania z komputera.

Jednym z elementów zabezpieczenia się przed atakiem wirusów jest automatyczne tworzona kopia danych.

 

Zobacz również

W naszej ofercie
Najnowsze na blogu

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo