PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Usuwanie konfliktów oprogramowania i sprzętu

Strona główna » Oferta » Usuwanie konfliktów oprogramowania i sprzętu
Usuwanie konfliktów oprogramowania i sprzętu

Usuwamy wszelkiego rodzaju konflikty oprogramowania w komputerach stacjonarnych i laptopach. Takie konflikty mają często miejsce przy zmianie systemu operacyjnego. Niektóre programy nie były rozwijane i ich prawidłowe działanie miało miejsce wyłącznie pod odpowiednim systemem operacyjnym. Przeprowadzimy szczegółową diagnostykę i w razie potrzeby przeprowadzimy aktualizację danego programu lub zaproponujemy podobnie działający, który nie będzie generował żadnych konfliktów z nowym systemem.

Dobrym przykładem konfliktu oprogramowania jest uruchomienie w jednym systemie operacyjnym kilku programów antywirusowych. Powoduje to, że otwarcie strony czy jakiegoś programu trwa bardzo długu. Każdy program antywirusowy sprawdza nadchodzącą treść a także sprawdza działanie procesu, który przeprowadza inny system antywirusowy. Chcąc odpowiednio się zabezpieczyć powodujemy praktycznie zablokowanie działania naszego systemu operacyjnego, który wykonuje na raz wiele procesów i znacznie go przez to spowalnia.

Konflikty sprzętowe spowodowane są zakupieniem nie odpowiednich podzespołów do reszty naszego sprzętu. Przykładowo zakupiona pamięć RAM nie działa prawidłowo z naszą płytą główną. Płyta główna nie obsługuje tego rodzaju pamięci.

Doradzamy w zakupie odpowiednich podzespołów komputerowych

Jeżeli kupujemy całą jednostkę zwykle nie ma żadnego problemu z działaniem naszego komputera. W przypadku gdy decydujemy się na wymianę wyłącznie jednego podzespołu należy zwrócić uwagę na to czy reszta naszego sprzętu będzie prawidłowo działać z nową częścią. Doradzamy i pomagamy w doborze odpowiednich podzespołów komputerowych tak aby nowy sprzęt pracował prawidłowo a nie czekał na kolejne wydatki związane z koniecznością zakupu kolejnej części do naszego urządzenia tak by nowe podzespoły funkcjonowały prawidłowo. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą instalacji elementów komputera.

Konflikt oprogramowania

Pomagamy w zakupie nowego komputera/laptopa

Nie zawsze najdroższe jest najlepsze. Nie warto przepłacać za sprzęt którego moc będziemy wykorzystywać w 20%. jeżeli potrzebujesz fachowej opinii osoby nie mającej interesu w sprzedaży najdroższego sprzętu zapraszamy do kontaktu. Należy pamiętać o tym do czego tak naprawdę ma nam służyć urządzenie, które chcemy do zakupić. Do prac biurowych nie koniecznie potrzebujemy najnowszej karty graficznej czy karty muzycznej. Przecież w biurze rzadko mamy do czynienia z sytuacją gdy wszyscy pracownicy słuchają w czasie pracy muzyki czy grają w gry komputerowe.

 

Zobacz również

W naszej ofercie
Najnowsze na blogu

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo