PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Serwis komputerowy Ursynów

Strona główna » Blog » Serwis komputerowy Ursynów
Serwis komputerowy Ursynów

Nasz serwis komputerowy mieści się w Warszawie na Ursynowie. Dzielnica Ursynów kojarzy się raczej z nowoczesnością, współczesną zabudową mieszkalną, zwaną potocznie sypialnią. Jednak można natknąć się na ślady przeszłości, gdzie niektóre tereny nie należały nawet do Warszawy. Są to okolice okolice ulicy Nowoursynowskiej. W XV wieku na tym obszarze leżała wieś Wolica, która na przestrzeni wieków zmieniała właścicieli – w jej posiadaniu był między innymi ród Branickich. W drugiej połowie XIX wieku Wolica stała się częścią gminy Wilanów, a w 1951 roku przypisano ją do właśnie dołączonego do granic stolicy Ursynowa.

Puszcza Mazowiecka na Ursynowie

Przy ulicy Nowoursynowskiej rośnie jedno z najstarszych drzew w Polsce – dąb szypułkowy Mieszko I. Ma  wysokość około 26 metrów, a jego obwód to mniej więcej  843-846 cm. Według informacji podanej na tabliczce ma on około tysiąca lat, jednak obecnie sądzi się, że zdecydowanie mniej, bo około 620. Uważa się, że Dąb jest świadkiem czasów, gdy na tych terenach rosła jeszcze Puszcza Mazowiecka.  Dziś jednak drzewo wsparte jest specjalnym stelażem i niektóre gałęzie uschły, ale jakoś się trzyma i oby tak dalej. Kościół Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego potocznie zwany kościołem z „Dekalogu” to raczej bardziej nowoczesna budowla. Czerwona cegła, nad wejściem duży, przeszklony Krzyż, raczej skromnie udekorowane wnętrze w całości łączy się z teraźniejszym Ursynowem. A dlaczego zwany jest kościołem z „Dekalogu”? – Dlatego, że kręcono w nim sceny do „Dekalogu I” Krzysztofa Kieślowskiego.

Lubię nasz może trochę ponury i zalatujący „komuną” Ursynów. Znajdziemy tam dużo przejść podziemnych z namalowanymi graffiti. Zbudowano je głównie na Ursynowie Północnym. Obecnie niestety w większości  są niezadbane, a niektóre wzbudzają nawet strach pieszych jak przejście pod Puławską przy Wyścigach. Dziś dzieci nie biegają same, zawsze mają opiekę rodziców czy opiekunów, a większość ludzi przemieszcza się metrem czy własnymi autami jak np. nasze pogotowie komputerowe.

Ważne obiekty na Ursynowie

Na Ursynowie oprócz naszego serwisu komputerowego przy ul. Wąwozowej, znajdują się  liczne ważne obiekty jak Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie z siedzibą Centrum Europejskiego Natolin, Tor wyścigów konnych Służewiec, SGGW, Centrum Onkologii, Ogród Botaniczny czy Las Kabacki. Nie można zapomnieć również o spotkaniach kulturalnych czy zwykłych zakupach, czyli Multikino, centra handlowe i Galeria Ursynów. Liczne osiedla mieszkalne, szeregowce i wille. Mimo upływu czasu wciąż można natrafić na chaty sprzed ponad 100 lat, świadczące o dawnym, Przypominające wiejski charakter. Pojedyncze, stare domostwa zderzają się z przewodzącymi jednak  liczbami nowych zespołów budynków.

Zobacz również

W naszej ofercie

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo