PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Piękny Warszawski Wilanów

Strona główna » Blog » Piękny Warszawski Wilanów
Piękny Warszawski Wilanów

Dziś trochę o pięknym Warszawskim Wilanowie kojarzonym z XVII – wiecznym Pałacem króla Jana III Sobieckiego. To położona w południowej części miasta, między zachodnim brzegiem Wisły a Skarpą Wiślaną. Choć nasz serwis komputerowy  jest z Ursynowa to często odwiedzamy Wilanów jadąc do klientów. Na pierwszy plan wysuwa nam się zabytkowy Pałac z pięknym ogrodem. Była to ulubiona letnia siedziba  Jana III Sobieckiego. Bywało z nim różnie, przez lata miał swoje okresy świetności i upadków. Dziś jednak jest jednym z najpiękniejszych zabytków Barokowych. Znajdują się tam zbiory artystyczne, dzieła wybitnych twórców polskich i zagranicznych, a także odbywają się spotkania kulturalne i koncerty.

Położenie Wilanowa

Obszar Wilanowa przez swoje położenie w obrębie doliny Wisły posiada bogaty układ naturalnych zbiorników wodnych. Głównym, płynącym wzdłuż ulicy Arbuzowej i Alei Wilanowskiej w kierunku Jeziora Wilanowskiego naturalnym potokiem jest Potok Służewiecki. Inny ciek wodny to Rów Wolicko -Ursynowski płynący wzdłuż podnóża skarpy i dopływający do Potoku Służewskiego. Na obszarze Wilanowa zlokalizowane jest także Jeziorko Świrlik i Jezioro Powsinkowskie.
Wilanów jest jedną z najstarszych osad w okolicach Warszawy. W 1338 r. był własnością księcia czerskiego i sochaczewskiego Trojdena. Dziś mieszka tu już ponad 17 tys. osób, a jego powierzchnia wynosi 36,73 km2. Znajduje się tam siedziba telewizji TVN, Ośrodek Doświadczalny sądownictwa SGGW, Mauzoleum Potockich oraz rezerwaty takie jak: Skarpa Ursynowska, Morysin i Wyspy Zawadowskie. Wilanów jest zaliczany do dzielnic Warszawy o największej atrakcyjności, świadczy o tym fakt, iż wiele młodych małżeństw właśnie tam szuka mieszkania.

Serwis komputerowy i rozwijająca się technologia

Oprócz spotkań kulturalnych z historią w roli głównej nie brakuje tu również atrakcji w nowoczesnej formie. Do ulubionych zaliczają się Sala Zabaw Fikołki Wilanów, która we współpracy z Roboteco organizuje zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Jako, że nam po drodze, bo w końcu jesteśmy serwisem komputerowym to bardzo podobają się nam takie spotkania, których celem jest pokazanie młodym konstruktorom, że programowanie i robotyka to wspaniała zabawa. Bardzo ciekawe hobby a w perspektywie dobrze płatny i poszukiwany zawód.

Warto wspominać o historii i kulturze bo to pokazuje nam skąd pochodzimy i kim jesteśmy. Jednak dziś trzeba stawiać na nowoczesność. Komputery to przyszłość i nie da się już tego zmienić. Nie ma dziś dziecka, które nie posiada smartfona tak jak i komputera. Dzisiejszy Świat to liczby zamknięte w kilometrach kabli i skrzynek a nasza pomoc komputerowa stara się nadążać za tak prężnie rozwijająca się technologią.

Zobacz również

W naszej ofercie

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo