PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Konfiguracja łącza internetowego

Strona główna » Oferta » Konfiguracja łącza internetowego
Konfiguracja łącza internetowego

Zapewniamy bezproblemowe podłączenie łącza internetowego komputera jak i całej sieci komputerowej w domu czy firmie. Konfigurujemy modemy i rootery. Doradzamy w zakupie najbardziej wydajnych i bezpiecznych modemów.

Obecnie mamy dużą ilość sposobów na połączenie komputera stacjonarnego czy laptopa z Internetem. Różnice tych połączeń to ich koszt, adresy IP – stały/zmienny, rozwiązania technologiczne oraz oczywiście prędkość łącza. Najszybszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest dostęp do Internetu za pomocą światłowodu. Nasz serwis komputerowy zapewni Ci wygodne korzystanie z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą globalna sieć. Pomożemy w doborze najlepszego rozwiązania i odpowiednio zabezpieczymy Twój komputer przed zagrożeniami związanymi ze złośliwym oprogramowaniem. Same łącze internetowe musi być odpowiednio zabezpieczone tak abyśmy mieli pewność, że nikt niepowołany nie korzysta z naszego łącza.

Bezpieczne łacze internetowe

Połączenie do Internetu za pomocą łączy stałych

Dostęp do Internetu za pomocą łączy stałych jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań. Użytkownik jest połączony na stałe kablem sieciowym z serwerem internetowym. Łącze takie zapewnia stały dostęp do Internetu. W przypadku gdy komputery są podłączone do Internetu za rootera, nie wymagane jest działanie komputera „matki”, która jest podłączona bezpośrednio stałym łączem. Mamy tu możliwość stworzenia sieci lokalnej, która skupia komputery na danym obszarze, np. firmy, szkoły czy domu. Komputer użytkownika takiej sieci jest wyposażony jedynie w kartę sieciową, która pozwala na dostęp do internetu. Prędkość transmisji uzależniona jest  od przepustowości łącza oraz liczby użytkowników takiej sieci. Istnieje możliwość przydzielenia odpowiedniej prędkości łącza danemu komputerowi w zależności od potrzeb użytkownika.

Sieć telewizji kablowej

W komputerze użytkownika instalowany jest zewnętrzny modem kablowy. Usługodawca dostarczający sygnał telewizyjny umożliwia transmisję danych w obie strony, klient danej sieci pobiera pliki i je wysyła. Coraz częściej mamy do czynienia z wielkimi prędkościami takiego łącza internetowego sięgającymi do 700 Mb/s. Daje to nam możliwość wygodnego oglądanie filmów doskonałej jakości bez konieczności wcześniejszego pobierania pliku na dysk twardy.

Połączenie za pomocą sieci ISDN

Połączenie te jest możliwe dzięki odcinkowi tradycyjnej sieci telefonicznej a cyfrową centralą telefoniczną przystosowaną do przekazu cyfrowego dzięki modemowi. Połączenie użytkownika wymaga zastosowania modemu, który musi być odpowiednio zainstalowany. Jakość takiego jest znacznie gorsza od połączenia łącza stałego. Dostęp do sieci wymaga włączonego komputera i zalogowania się. Mamy tutaj do czynienia z rzeczywistym połączeniem do internetu.  W przypadku stworzenia sieci lokalnej komputer musi być włączony aby udostępniać Internet innym użytkownikom.

Połączenie za pomocą linii telefonicznej

Te rozwiązanie polega na korzystaniu ze zwykłej linii telefonicznej, programu komputerowego oraz modemu. Modeł łączy się z linią telefoniczną i poprzez to komputer ma dostęp do internetu. Te rozwiązanie oferuje bardzo małą prędkość przesyłu danych i poprzez to jest w obecnych czasach praktycznie nie używane. Istnieje jednak taka możliwość. Na początku naszej przygody z Internetem było to praktycznie jedyne rozwiązanie.

Łącze do internetu za pomocą telefonu komórkowego

Te rozwiązanie jest praktykowane wyłącznie tam gdzie nie ma innej możliwości. Dostęp komputera stacjonarnego czy laptopa jest możliwy dzięki udostępnieniu internetu poprzez sieć komórkową. Komputer jest połączony przewodem do telefonu lub cały proces odbywa się bezprzewodowo.

Zobacz również

W naszej ofercie
Najnowsze na blogu

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo