PC-IN-HOUSE - Naprawa i serwis komputerowy In-House
PC-IN-HOUSE - serwis komputerowy
serwis@serwispc-inhouse.pltel.: 691 878 966

Czyszczenie komputera

Strona główna » Oferta » Czyszczenie komputera
Czyszczenie komputera

Czyścimy i zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie procesorów, płyt głównych, wentylatorów, zasilaczy, kart graficznych, kart dźwiękowych, modemów i ruterów. Jeżeli Twój komputer:

  • pracuje bardzo głośno,
  • bez widocznej przyczyny wyłączą się,
  • zwalnia swoją pracę,
  • nadmiernie generuje ciepło,
  • system się zawiesza.

Koniecznie zgłoś się do naszego serwisu komputerowego po szczegółową diagnozę i ewentualne czyszczenie podzespołów komputera czy laptopa. Bardzo istotnym warunkiem działania każdego komputera jest odpowiednie chłodzenie. Wyłącznie czyste wentylatory zapewnią odpowiednie chłodzenie procesora czy całej karty graficznej. Brak odpowiedniego chłodzenia grozi wręcz uszkodzeniem naszego sprzętu dlatego tak istotnym elementem w naszej ofercie jest profesjonalne czyszczenie z wszelkiego rodzaju zabrudzeń podzespołów komputerowych.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty czyszczenia komputera

Posiadamy specjalistyczny sprzęt pozwalający na wykonanie tej czynności w sposób bezpieczny i precyzyjny. Mamy duże doświadczenie i wiedzę z zakresu konserwacji sprzętu komputerowego co pozwoli nam na demontaż podzespołów i ponowny montaż czystych urządzeń. Przed przystąpieniem do czynności przeprowadzamy gruntowną analizę przyczyn wadliwego działania komputera, po określeniu problemu przystępujemy do likwidacji problemu. Używamy specyfików wyłącznie renomowanych firm, które gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Używamy sprężonego powietrza.

Czyszczenie podzespolów komputerowych

Kurz niebezpieczny dla komputera

Sam kurz nie jest niebezpieczny lecz wilgoć powoduje, że kurz przykleja się do podzespołów wewnątrz komputera. Przez co powstają ładunki elektrostatyczne, które są już niebezpieczne. Zapchanie kurzem wentylatorów pozbawia komputer odpowiedniego chłodzenia. Można porównać to do oddychania. Nasza maszyna potrzebuje odpowiedniego dostępu do tlenu. Przepływ powietrza staje się coraz gorszy i nasz laptop dostaje „zadyszki”. Nie wolno również pozbywać się obudowy dla lepszego chłodzenia sprzętu. Przez to kurz ma ułatwiony dostęp do naszego komputera i efekt jest odwrotny od zamierzonego.

Jak często należy czyścic komputer

W zależności jak często korzystamy z naszego komputera. Należy to robić regularnie. Nie unikniemy kurzu a wentylatory działające w naszym komputerze zasysają go do środka. Oferujemy naszym klientom specjalistyczne aluminiowe filtry przeciwkurzowe. Montujemy je na wentylatorach co powoduje zbieranie się zabrudzeń na filtrze a nie we wnętrzu komputera. Należy jednak pamiętać, że jeżeli komputer zaczyna działać „dziwnie”, jak najszybciej musimy zgłosić się do specjalisty. Wymiana pasty termoprzewodzącej pomiędzy procesorem a wentylatorem to proces bardzo istotny i powinien go przeprowadzać wyłącznie specjalista. Co gwarantuje nam optymalne działanie naszego sprzętu.

Zobacz również

W naszej ofercie
Najnowsze na blogu

Masz problem z komputerem i potrzebujesz pomocy?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
tel.: 691 878 966
Copyright (C) serwispc-inhouse.pl Realizacja: Estymo Estymo